Perşembe , Kasım 21 2019
AnaSayfa / Genel / Çapraz Link Değişimi Nedir Nasıl Yapılır ?

Çapraz Link Değişimi Nedir Nasıl Yapılır ?

Çapraz Link Değişimi Nedir Nasıl Yapılır ?, Seo amaçlı sıklıkla tercih edilen yöntemin çapraz link değişimi olduğunu biliyoruz.

A ve B sitelerin yöneticileri olan webmaster, C ve D sitelerinin yöneticisi olan webmaster ile link değişimine gittiğinde A sitesi C sitesine link verirken C sitesi de A sitesine link veriyorsa burada karşılıklı link değişimi söz konusudur ve yarardan çok zarar getirebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Fakat A sitesi C sitesine link verirken D sitesi de B sitesine link veriyorsa burada çapraz link değişimi yapılmış olur.

Çapraz Link Değişimi Nedir Nasıl Yapılır ?
Çapraz Link Değişimi Nedir Nasıl Yapılır ?

Bu yöntemle her iki webmaster birer adet karşılıksız bancklink sağlamış olur.

Çapraz link değişimi her ne kadar link satın alma, kalitesiz dizinlere sitenizi ekleme, karşılıklı link yöntemlerine nazaran daha iyi bir yöntem olsa da bunu bir bir kaç çapraz link değişimi ile sınırlı tutmakta fayda var.

Özellik lede çapraz link yapılan değişimi yapılan siteler aynı C class ip çıkışlı (aynı sunucuda barınan) siteler ise bu durumda daha dikkatli olmak gerekir.

Zira arama motorlar (Google) sizin C sitenizden link verdiğiniz A sitesi ile D sitenize link aldığınız B sitesi aynı sunucuda barınıyor olması ve aynı ip çıkışlı olmasını gözden kaçırmayabilir.

Bu noktada en iyisi, linkin tavsiye siteler gibi link alanında değil de , ilgili bir içeriğin içinde linkin gideceği sayfanın anahtar kelimesine(keyword) verilmiş olmalıdır.

Dizin sitelerini (Dmoz ve birkaç istisna site hariç) tavsiye etmeyişimizin en önemli nedenlerinden biri de, dizin sitelerinde sitenize link verilen sayfada sizin sitenizin linkinden başka yüzlerce daha sitenin linki olduğundan, sizin sitenizin hissesine dizin sitesinin PageRank değerinden ciddiye alınabilecek bir pay düşmeyeceği gerçeğidir.

Buradam çıkan sonuç ise, sitenizin linkinin yer aldığı sayfada çok fazla site ismi olmaması bu linkin değerini çok aza indireceğidir.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Mobil Uyumlu Web Sitesi 399 TL’ye

Mobil uyumlu web sitesi, mobil uyumlu web siteleri, bizde sizin için her bütçeye uygun mobil …