Perşembe , Ocak 23 2020
AnaSayfa / Genel / Google Adwords Anahtar Kelime Aracı

Google Adwords Anahtar Kelime Aracı

Google Adwords Anahtar Kelime Planlayıcı
Google Adwords Anahtar Kelime Planlayıcı
Google Adwords Anahtar Kelime Aracı, anahtar kelime tespiti için kullanabileceğiniz en iyi kaynak Google adwords anahtar kelime aracıdır.Başka birçok kaynak olmasına rağmen, türkçe karakter içeren ( Örn: i, ç, ş, ı, vb . ) kelimelerde genelikle sorun çıkarmakta ve sağlıklı sonuçlar vermemektedir.Google Adwords : Anahtar Kelime Aracı, Google’ın adwords müşterileri için hazırladığı bir hizmettir (https://adwords.google.com.tr/KeywordPlanner).

Ahahtar kelimelerimizin genel ve yerel aylık aranma hacimlerini, yerel arama eğilimlerini öğrenebilirsiniz.

Bu sayede hangi kelimelerin ne sıklıkla arandığı konusundan ciddi bir öngörü kazanmış olacaksınız.

Anahtar Kelime Planlayıcı  - Arama Hacmi Bilgileri
Anahtar Kelime Planlayıcı – Arama Hacmi Bilgileri

Ayrıca resimde gördüğümüz gibi bu araç ile anahtar kelimerinizle alakalı benzer kelime ve kelime öbeklerinin de aylık arama hacimlerini görebiliceksiniz.

Bu şekilde hedeflediğimiz kelimeleri bizzat girerek arama yapabileceğimiz gibi site adresinizi yazarak da sitenizle alakalı anahtar kelime listesine ve arama bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bu tabloda 12 aylık ortalama genel aramaları, arama kriteri olarak bir ülke ve dil belirlediyseniz söz konusu ülke ve dille ilgili yapılan 12 aylık ortalama arama sonuçlarını da görebilirsiniz.

Ayrıca yerel arama eğitimleri sütununda anahtar kelimelerinizdeki 12 aylık dalgalanmaları ve dönemsel farklılıkları grafiksel olarak inceleyebilirsiniz.

Bir de hangi zorluk derecesinde bir çalışma yapmak istediğinize karar vermeniz gerekir.

Anahtar kelimelerin zorluk derecelerini tablodaki Rekabet sütununda görebilirsiniz.

Tabloyu dikkatli incelerseniz anahtar kelimerin arama hacimleri ile kelimelerin zorluk  derecelerini her zaman doğru orantıda olmadığını göreceksiniz.

Bazı anahtar kelimeler daha çok aranmalarına rağmen zorluk dereceleri kendilerinden daha az aranmış başka kelimelerden daha düşük olabilir.

Dolayısıyla kararınızı verirken aranma hacimleri ile kelimelerdeki rekabet düzeylerini birlikte ele almak gerekmektedir.

Neden rekabet düzeylerini de dikkate almalıyız ? Çünkü bir kelimenin zorluk derecesi ne kadar yüksekse o kelimede istediğiniz sıraya çıkmanız o kadar daha fazla emek ve daha fazla zamana ihtiyaç olacaktır.

Eğer yeterince büyük bir bütçeniz, yeterli bir kelime ekibiniz varsa ve ilk sıralara çıkmak için aceleniz yoksa istediğiniz her kelimeye de rekabet durumuna bakmadan hedefleyebilirsiniz.

Google adwords anahtar kelime aracı haricinde anahtar kelime zorluk derecesini öğrenmek için seochat ( http://www.seochat.com/seo-tools/keyword-difficulty/ ) sitesinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Edin

Mobil Uyumlu Web Sitesi 399 TL’ye

Mobil uyumlu web sitesi, mobil uyumlu web siteleri, bizde sizin için her bütçeye uygun mobil …